SULĘCIN Wystartowały mercedesy!

d8Historia motoryzacji

O poranku, 17 maja na Plac Czarnieckiego w Sulęcinie wjechała kolumna ponad trzydziestu aut marki Mercedes-Benz. Ich właściciele i użytkownicy z całej Polski zawitali do Sulęcina aby wystartować w pierwszym rajdzie turystycznym zorganizowanym w ramach 21. Zlotu Zabytkowych Mercedesów MB/8 Club Poland

 

Uczestnicy imprezy w dniach 16-19 maja odwiedzili wiele zakątków Ziemi Lubuskiej. W imprezie uczestniczyło ponad 30 załóg, czyli około 100 osób z takich miast jak: Gdańsk, Lublin, Warszawa, Poznań, Opole oraz innych mniejszych miejscowości.

Tematem przewodnim 21. Zlotu był czar PRL na lubuskich mazurach.

Zabytkowe mercedesy zawsze wzbudzają duże zainteresowanie mieszkańców miast i tak było również w Sulęcinie. Otwarcia rajdu turystycznego zorganizowanego w ramach 21. Zlotu Zabytkowych Mercedesów dokonał burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, który imprezę objął honorowym patronatem. Kilka informacji organizacyjnych wygłosił komandor zlotu Marcin Jędrzejewski, po czym załogi zaczęły przygotowywać się do startu.

Zawodnicy, po otrzymaniu pakietów informacyjnych, startowali pojedynczo, co dwie minuty. Po opuszczeniu bram Sulęcina odwiedzili takie miejscowości jak Nowiny Wielkie, Witnica, Kostrzyn, Słońsk oraz Lubniewice, gdzie w Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjnym Stilon mieściła się baza zlotu. W każdej z miejscowości na uczestników zlotu czekały dodatkowe atrakcje oraz quizy i zadania do wykonania.

18 maja w Lubniewicach miłośnicy samochodów marki Mercedes-Benz wystartowali w drugim etapie rajdu turystycznego. Natomiast w niedzielne przedpołudnie na Bulwarze Zachodnim w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste zakończenie Zlotu Miłośników Zabytkowych Mercedesów.

W ramach honorowego patronatu nad imprezą burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, zastępca burmistrza Lubniewic Katarzyna Szczepańska oraz zastępca prezydenta Gorzowa Wlkp. Alina Nowak wręczyli każdej z załóg biorących udział w zlocie pamiątkowe statuetki ozdobione szyszką symbolizującą najbardziej zalesione województwo w Polsce, jakim jest województwo lubuskie (red.).