SULĘCIN Konkurs „Przyroda wokół nas”

d3Rywalizowali mali ekolodzy

W Przedszkolu nr 1 im. Małego Przyrodnika odbyła się kolejna już edycja konkursu „Przyroda wokół nas”. Jest to międzyprzedszkolny konkurs ekologiczno-przyrodniczy

 

W tym roku w konkursie wzięły udział drużyny z przedszkoli: „Jarzębinka” w Rzepinie, Przedszkola nr 2 w Sulęcinie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Nasze przedszkole reprezentowali: Julia Łaniec, Julia Drozd oraz Martynka Wyka.

Drużyny były wyśmienicie przygotowane, a niektóre zadania nie były wcale takie łatwe. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, były przy tym bardzo skupione i zdyscyplinowane. Przedszkolaki układały ekologiczne puzzle, dopasowywały zwierzęta do środowisk, łączyły liście drzew z owocami, dopasowywały właściwe poroże zwierzętom oraz odgadywały zagadki.

Nad poprawnym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja, której przewodniczyła specjalistka do spraw edukacji ekologicznej – Katarzyna Radej z Celowego Związku Gmin CZG 12 w Długoszynie.

Były również konkurencje praktyczne. Dzieci doskonale bawiły się podczas łowienia wędkami i segregowania odpadów, nawlekania rurek od papieru toaletowego, czy przywiązywania odpadów do ekologicznych pajączków.

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, bo wszystkie były równie wspaniałe. Na zakończenie uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek.

W czasie krótkich przerw podczas konkursu występowały dzieci z grupy „Pszczółek” oraz „Żabek”. Mogliśmy podziwiać w ich wykonaniu piosenkę ilustrowaną ruchem oraz śmieszne wiersze J. Brzechwy. Bardzo im za to dziękujemy.

Konkurs przygotowała i prowadziła Marta Łaniec pod nadzorem i opieką Elżbiety Puzyniak.

PRZEDSZKOLE nr 1 w Sulęcinie