SŁUBICE „Wchodzę na rynek pracy- szkolę się i poszukuję pracy”

slub5Poznali swój potencjał

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Słubicach odbyła się kolejna edycja szkolenia dla osób poszukujących pracy, beneficjentów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”

 

W trakcie trwania trzydniowych warsztatów młodzi ludzie uczyli się, jak skutecznie szukać pracy. Poznawali siebie i swój potencjał podczas warsztatów z samooceny. Ważnym elementem szkolenia była komunikacja i autoprezentacja podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy ćwiczyli, w jaki sposób zaprezentować się podczas spotkania z pracodawcą.

Duży nacisk postawiony został również na przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, jako bardzo ważnego elementu „naszej osobistej reklamy” na rynku pracy. Młodzież poznawała rodzaje życiorysów zawodowych i dobierała odpowiedni dla siebie. Ważnym elementem dokumentów aplikacyjnych jest napisanie odpowiedniego listu motywacyjnego, co często zostaje pominięte.

Ostatni dzień szkolenia dotyczył przedsiębiorczości. Ćwiczenia i testy określały predyspozycje i cechy charakteru, jakie powinien spełniać przyszły przedsiębiorca. Oprócz postaw przedsiębiorczych uczestnicy mogli dowiedzieć się, gdzie mogą uzyskać dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Głównym celem szkolenia było zmotywowanie uczestników do bardziej skutecznego i intensywnego poruszania się po rynku pracy, a także podniesienie samooceny, jako ważnego aspektu naszej osobowości.

Kolejnym etapem wsparcia dla beneficjentów będą indywidualne porady zawodowe, na które już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.

AGNIESZKA ZWIERZCHACZEWSKA