SŁUBICE Młodzieżowo i pozarządowo

slub22Zapraszamy do Górzycy

Targi Aktywności Obywatelskiej to impreza promująca aktywność lokalnych organizacji pozarządowych, organizowana w ramach „Uniwersytetu Obywatelskiego dla dzieci”

 

Od października 2012 roku 150 uczniów klas IV-VI uczy się, na czym polega aktywność obywatelska. Targi to okazja, żeby młodzi studenci mogli swoją wiedzę wykorzystać w praktyce.

Targi odbędą się 15 czerwca w Górzycy i będą częścią powiatowego pikniku pozarządowego. Podczas imprezy wystawią się organizacje z powiatu słubickiego oraz z Niemiec. – Impreza to okazja do wykorzystania w praktyce wiedzy obywatelskiej – mówi Joanna Kopczyńska, prezeska Fundacji Dobro Kultury. – To będzie kwintesencja waszego zaangażowania się w życie publiczno-społeczne lokalnej społeczności – dodaje.

Studenci, ich rodzice oraz pozostali uczestnicy targów, będą mogli przyjrzeć się organizacjom społecznym, dowiedzieć się jak działają, dla kogo, co ciekawego organizują, komu pomagają. Impreza połączy kulturalnie, społecznie i obywatelsko pogranicze.

Na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy, o godzinie 13.00 powstanie miasteczko targowe z namiotami i sceną. Wynajętych zostanie 10 stoisk wystawienniczych, aby mogły się zaprezentować aktywne samorządy, szkoły oraz organizacje polskie i niemieckie. Młodzież również aktywnie włączy się w targi.

Animatorzy przygotowali dla studentów Uniwersytetu (i nie tylko) wiele atrakcji – np. gry grupowe o bardzo atrakcyjnych i abstrakcyjnych nazwach, takich jak: „tykająca bomba”, „wilk i zając”, „świnie, chlew i świństwo”. Do zabawy wykorzystane zostaną piłki różnej wielkości, miski, wiaderka, liny, sznurki, kije, chusty, i wiele innych ciekawych przyrządów. Oprócz gier terenowych i sportowych, młodzież będzie promować działalność społeczną.

Aby się zgłosić należy wypełnić zgłoszenie, które jest do pobrania na stronie www.dobrokultury.org/uni), w zakładce TARGI (red.).