POWIAT SULĘCIŃSKI Pożegnanie maturzystów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA„Szczęśliwej drogi już czas”

Piosenką z repertuaru zespołu VOX  pożegnano w Zespole Szkól Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczniów klas maturalnych. Za kilkanaście dni przed nimi matura i podejmowanie dalszych życiowych decyzji

 

Uroczystość odbyła się w szkolnej hali sportowej, do której przybyli abiturienci, rodzice, koleżanki i koledzy młodszych klas oraz zaproszeni goście, m.in. poseł na Sejm Bożena Sławiak, starosta sulęciński Dariusz Ejchart i przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Ziomko.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała dyrektor szkoły Grażyna Sobieraj. W trakcie imprezy została podpisana umowa współpracy szkoły z kopalnią węgla brunatnego w Sieniawie. Następnie uczniowie klas maturalnych złożyli tradycyjne ślubowanie i wiązankami kwiatów podziękowali swoim nauczycielom za dotychczasowe lata nauki.

Uczennica IV klasy technikum w zawodzie technik ekonomista Monika Cybulska oraz uczennica III klasy liceum ogólnokształcącego o profilu bezpieczeństwo publiczne Barbara Syczyk otrzymały od starosty sulęcińskiego Dariusza Ejcharta stypendia naukowe. Uczniowie o bardzo wysokich wynikach w nauce, za wzorowe zachowanie, zaangażowanie w życie szkoły, udział w olimpiadach, konkursach oraz zawodach sportowych zostali wyróżnieni wpisem do „Złotej Księgi najwybitniejszych uczniów szkoły” oraz otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, certyfikaty i nagrody książkowe.

MACIEJ BARDEN