POWIAT SULĘCIŃSKI Pożegnali mury szkoły

Uroczysty dzień

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. 26 kwietnia w hali sportowej szkoły odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych

 

W uroczystości uczestniczyło grono pedagogiczne, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Wieczorek, starosta sulęciński Dariusz Ejchart, pełniący obowiązki dyrektora szkoły Jarosław Ugrynowicz oraz uczniowie.

Podczas gali poczet sztandarowy, złożony z licealistów klas maturalnych, przekazał sztandar szkoły nowemu pocztowi klas pierwszych i drugich. Abiturienci złożyli również ślubowanie. W dalszej części odbyło się wręczenie świadectw ukończenia liceum oraz podziękowań uczniom, którzy reprezentowali szkołę w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych.

Za najlepsze wyniki w nauce w roku 2012-2013 stypendium starosty sulęcińskiego Dariusza Ejcharta otrzymał Jakub Andrzej Plata. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Karolina Waszkiewicz, Patrycja Marcinkiewicz, Anna Górska, Dawid Wójcik oraz Katarzyna Zadwórna.

Na zakończenie uroczystości, każdy uczeń klasy maturalnej otrzymał symboliczny długopis z czterolistną koniczynką na szczęście.

– Żegnacie mury szkoły, ale nie szkołę. Tutaj zawsze będziecie wracali, jeżeli nie osobiście to w Waszych wspomnieniach. Przed Wami kolejne wydarzenie jakim jest matura, która pozostawi wspomnienia na długie lata. Wierzę, że każdy z Was jest do niej przygotowany i sprosta jej wyzwaniu. Tego Wam życzę w tym szczególnym dniu, kiedy jesteście kolejnym pokoleniem abiturientów, a niebawem absolwentów, które przejdzie do historii naszego liceum – powiedział zebranym starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

MACIEJ BARDEN