CYBINKA Warsztaty fotografii przyrodniczej w Kłopocie

cyb2Przyroda w obiektywie

W  miejscowości Kłopot odbyły się warsztaty fotografii przyrodniczej, których głównym organizatorem było Muzeum Bociana Białego i Urząd Gminy Cybinka, przy współudziale pracowni AKFA działającej w galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury

 

Warsztat był tak pomyślany, aby wiedzę teoretyczną zdobytą na wykładach uzupełnić praktycznymi realizacjami w plenerze, w bezpośredniej konfrontacji z okoliczną fauną i florą. Wykłady Grzegorza Sawko i Piotra Chary obejmowały m.in.: prawne aspekty w fotografii przyrodniczej, w tym prawa autorskie, fotografowanie gatunków chronionych, kodeks etyki fotografa, rozmawiano także o sprzęcie do fotografowania przyrody, czy ustawianiu  parametrów ekspozycji.

Dwa dni, które były do dyspozycji uczestników pobudziły fascynacje fotograficzne, sprzętowe i przyrodnicze, pozostawiając nutę niedosytu i chęci powrotu do tego uroczego miejsca i fotograficznych inspiracji.

Piotr Chara, Grzegorz Sawka oraz Krzysztof Gajda to autorytety w dziedzinie fotografii, zarażają swoja pasją, ale również szacunkiem do przyrody.

Efekty dokonań fotograficznych będzie można zobaczyć na uroczystościach Święta Bociana w Kłopocie 8 czerwca.

ANNA PANEK-KUSZ