SŁUBICE Zwiększyli swoje szanse

slub1Vademecum kariery dla młodych

W marcu doradca zawodowy z MCK przeprowadził  szkolenie dla młodzieży poszukującej pracy pod tytułem „Vademecum kariery”, w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”

 

Głównym celem spotkań było zmotywowanie uczestników do bardziej skutecznego i intensywnego poruszania się po rynku pracy, uczestnicy mieli dowiedzieć się, jak być bardziej atrakcyjnym podczas szukania pracy.

Przez trzy dni trwania warsztatów poruszona została między innymi tematyka rynku pracy: jak i gdzie szukać pracy, charakterystyka obecnego rynku pracy oraz jakie wymagania stawiają pracodawcy przyszłym pracownikom.

Młodzi ludzie odkrywali pokłady swojego potencjału poprzez zajęcia z samooceny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z autoprezentacji i przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

Poprzez ćwiczenia i prezentacje beneficjenci ćwiczyli sposób, w jaki najlepiej zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Mieli również okazje dowiedzieć się, jak poprzez dobrze napisane dokumenty aplikacyjne uzyskać zatrudnienie.

Przedsiębiorczość to kolejny ważny temat poruszany na spotkaniu osób poszukujących pracy. Młodzież dowiedziała się jaką trzeba przejść drogę, żeby rozpocząć własną działalność gospodarczą i pracować na własny rachunek.

Młodzi ludzie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w szkoleniu. Kolejnym etapem wsparcia dla beneficjentów będą indywidualne porady zawodowe (red.).