SŁUBICE Świąteczne warsztaty

slub2Wielkanocna kuźnia rozmaitości

20 marca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyły się ostatnie już warsztaty artystyczne realizowane w ramach projektu „Małych miasteczek portret własny”. Tym razem przebiegły one pod hasłem „Wielkanocna kuźnia rozmaitości”

 

Do udziału zostali zaproszeni zarówno dzieci jak i dorośli. Warsztaty zostały poprowadzone przez artystki lokalne: Danutę Golubską, Monikę Karwowską oraz Kazimierę Staniak.

Powstały trzy punkty pracy twórczej. Pod kierunkiem pani Danusi można było własnoręcznie wykonać tradycyjną palmę wielkanocną. Pani Monika zaproponowała stworzenie nietuzinkowego obrazu na styropianie techniką patchworkową, natomiast pani Kazia pokazała, w jak prosty sposób można stworzyć niepowtarzalną kartkę świąteczną. Uczestnicy z zapałem zabrali się do pracy.

Warto pielęgnować takie tradycje i przekazywać naszym dzieciom. To w końcu nasza tożsamość. Okazało się, że niewielkim kosztem można stworzyć coś oryginalnego, czym okazały się obrazy powstałe pod kierunkiem pani Moniki, czy przepiękne palmy wielkanocne, każda jedyna w swoim rodzaju, powstałe pod okiem pani Danusi. Natomiast własnoręcznie wykonane kartki świąteczne  pod kierunkiem pani Kazi, pewnie ucieszyły każdego odbiorcę. Przesłane życzenia na tak unikatowych kartach nabierają dodatkowych emocji. Obdarowany widzi, ile serca włożył w jej wykonanie nadawca.  A w końcu o to serce chodzi, składając życzenia drugiej osobie.

MAŁGORZATA DOBOSZ