POWIAT SULĘCIŃSKI Zmierzyli się z królową nauk

OLYMPUS DIGITAL CAMERANajlepsi matematycy

Tegoroczny konkurs matematyczny o „Złoty Abakus Starosty Sulęcińskiego 2013” odbył się 16 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie

 

Do konkursu przystąpiły szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z Kołczyna, Torzymia, Trzemeszna, Lubniewic, Słońska i Sulęcina.

Konkurs odbył się w dwóch etapach: indywidualnym i zespołowym. Po całkowitej ocenie wszystkich uczestników konkursu komisja w składzie: Danuta Baranowska, Anna Tracz, Krystyna Koroza i Jolanta Żeleźniak ustaliła listę laureatów w poszczególnych kategoriach szkolnych.

W kategorii indywidualnej szkół podstawowych pierwsze miejsce przyznano Elżbiecie Kopeć z Torzymia, drugie zajął Wojciech Kargul z Lubniewic, a trzecie Olga Miakisz z Torzymia. W kategorii indywidualnej gimnazja pierwsze miejsce przyznano Piotrowi Kubacikowi z Torzymia, drugie miejsce zajął Jakub Boszkiewicz ze Słońska, a trzecie Weronika Kiepura z Lubniewic. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano Jakubowi Placie, a drugie Piotrowi Bohuszko obaj z I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie, trzecie miejsce zajął Artur Batura z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie.

W kategorii zespołowej szkół  podstawowych pierwsze miejsce zajęła szkoła w Torzymiu. W kategorii gimnazjów zwyciężyło gimnazjum w Sulęcinie, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie.

Statuetki, dyplomy i nagrody ufundował starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

– Nie ulega wątpliwości, że matematyka jest przedmiotem ścisłym, do którego nie wszyscy czują sympatię. Ale bez tej sympatii trudno jest się poruszać w dzisiejszym świecie. Spotykamy ją codziennie i na każdym kroku. Dzisiejszy konkurs wyłonił najlepszych, którzy lubią matematykę. Uważam, że tego typu konkursy są potrzebne, aby każdy mógł się wykazać swoimi umiejętnościami matematycznymi. Gratuluję wszystkim udziału w tym konkursie, ponieważ nie ma w nim przegranych. Dziękuję również opiekunom za przygotowanie Was do tego konkursu – zakończył swoją wypowiedź wicestarosta sulęciński Tadeusz Dąbroś.

MACIEJ BARDEN