POWIAT SULĘCIŃSKI Uczcili rocznicę śmierci papieża

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVII Sztafetowy Bieg Papieski

W ósmą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II odbył się VII Sztafetowy Bieg Papieski, którego organizatorem był komitet pod przewodnictwem Bronisława Szarłowicza

 

Patronat nad biegiem objęli proboszcz parafii Sulęcin ks. dziekan Piotr Mazurek oraz starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

Start biegu odbył się 2 kwietnia o godzinie 5.00 rano przy pomniku papieża Jana Pawła II w Gorzowie Wielkopolskim. Trasa licząca 140 kilometrów biegła miedzy innymi przez miejscowości: Wawrów, Santok, Murzynowo, Skwierzynę, Krobielewo, Międzychód, Rokitno, Międzyrzecz, Goruńsko, Nową Wieś, Grochowo, Trzemeszno do Sulęcina.

W biegu uczestniczyli: Lucyna i Jarosław Poznańscy oraz Justyna Brzezińska z Kołczyna, Krzysztof Tatarewicz ze Słońska, Tadeusz Żelazko z Wędrzyna oraz Feliks Bachowski, Iwona i Grzegorz Kaszuba z Sulęcina.

Biegaczom na całej trasie towarzyszyli: ratownik medyczny Maciej Pijarowski ze szpitala powiatowego w Sulęcinie oraz obsługa i kierowcy: Ryszard Mydłowski z Walewic,  Bronisław Szarłowicz z Grabowa, Robert Siudak z Sulęcina i Ryszard Mizak z Trzemeszna.

– Ten bieg jest hołdem, jaki oddajemy każdego roku w rocznice śmierci papieża Jana Pawła II. Chcemy przypomnieć wszystkim kim był Jan Paweł II i jaką rolę odegrał w naszym życiu. Szczególnie w tych „ciekawych” czasach powinniśmy pamiętać o słowach papieża. Ten bieg, to chwila zadumy i refleksji nad osobą Ojca Świętego. Otrzymaliśmy również list od kardynała Dziwisza, w którym napisał do nas: „Dziękuję za zawiadomienie o mającym się odbyć VII Sztafetowym Biegu Papieskim w Sulęcinie dla uczczenia ósmej rocznicy śmierci Błogosławionego Jana Pawła II. Cieszę się z tej inicjatywy i życzę serdecznie uczestnikom wielu łask Bożych za przyczyną Błogosławionego Jana Pawła II. Serdecznie pozdrawiam i błogosławię”.

– W Rokitnie spotkaliśmy piosenkarkę Eleni, która była pełna podziwu dla naszej inicjatywy i łączyła się z nami w modlitwie – zakończył swoją wypowiedz Bronisław Szarłowicz, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

MACIEJ BARDEN