POWIAT SULĘCIŃSKI Sesja Rady Powiatu

OLYMPUS DIGITAL CAMERASesja ze społecznikami

Kolejna sesja Rady Powiatu odbyła się 26 marca w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie

 

Radni zatwierdzili uchwały w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2013 roku, w sprawie nadania statutu podmiotowi leczniczemu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulęcinie, w sprawie zmiany uchwały budżetowej powiatu na 2013 rok i w sprawie zmiany uchwały dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu na lata 2013-2024.

W trakcie sesji wręczono wyróżnienia laureatom plebiscytu „Lubuszanin Roku 2012” ogłoszonego przez redakcję „Gazety Lubuskiej”. Dyplomy otrzymali: działacz społeczny i radny Rady Powiatu Patryk Lewicki z Wędrzyna, trener tenisa stołowego Henryk Grabowski ze Słońska, ks. Adam Pawłowski z Kołczyna oraz funkcjonariusz policji i radny Lubniewic Przemysław Matczak.

W dalszej części sesji radni wysłuchali informacji dotyczącej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulęcinie na temat podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2013 rok, sprawozdania  z działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie za 2012 rok oraz informacji z działalności zarządu powiatu w okresie między sesjami.

MACIEJ BARDEN