POWIAT SULĘCIŃSKI Recytowali poezję

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW każdym drzemie poezja

Do Powiatowych Eliminacji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który się odbył 26 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza  przystąpiło 41 uczestników z miejscowości Krzeszyce, Kołczyn, Lubniewice, Torzym, Gądków Wielki i Sulęcin

 

Recytatorzy występowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III i IV-VI oraz w kategorii gimnazja. Jury pod kierownictwem Pauliny Solskiej z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Teresy Masztalerz z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury oraz Jarosława Ugrynowicza, dyrektora liceum przyznało wyróżnienia w kategorii szkoły podstawowe: Martynie Czerniak z Torzymia, Julicie Pastusiak i Mateuszowi Pacześnemu z Sulęcina, Patrykowi Ruszkiewiczowi z Kołczyna, Annie Aleksandrowicz i Kamilowi Holeniewskiemu z Gądkowa Wielkiego.

Do przeglądu wojewódzkiego w Kłodawie zostali nominowani: Maria Miotk z Krzeszyc, Amelia Przybył z Kołczyna, Martyna Bazun z Gądkowa Wielkiego, Maciej Jagiełło z Lubniewic oraz Amelia Burdzy i Alina Światłowska z  Sulęcina. W kategorii gimnazja nominacje otrzymali: Celina Sobków z Krzeszyc, Bogna Nicałek i Jakub Michalak z Torzymia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nominowani nagrody ufundowane przez starostę sulęcińskiego.

– Dziękuję wszystkim opiekunom za wkład pracy w przygotowanie do konkursu. Poezja to specyficzna dziedzina kultury wymagająca cierpliwości, czasu i zaangażowania. W każdym uczniu drzemie recytator, trzeba go tylko znaleźć. Nauczyciel poprzez codzienny kontakt z uczniami ma taką możliwość i Państwo na tę możliwość znajdujecie czas. Poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju konkursach recytatorskich, czy krasomówczych uczniowie mają szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Dzisiejszy konkurs daje taką szansę i widzę, że do grona recytatorów dołączają nowi. Wszystkim życzę sukcesów, a opiekunom zadowolenia ze swoich uczniów – powiedział starosta sulęciński Dariusz Ejchart podczas otwarcia konkursu.

MACIEJ BARDEN