KRZESZYCE Największa u nas impreza biegowa

SONY DSCSetki biegaczy na starcie

21 kwietnia w Przemysławiu w gminie Krzeszyce odbył się jubileuszowy XXX Bieg „Śladami Wiosny”. Po raz kolejny na starcie stawiły się prawdziwe tłumy spragnionych wiosennego biegania

W imprezie wzięło udział około 400 uczestników, w tym reprezentacja zaprzyjaźnionej z Krzeszycami, partnerskiej gminy Altlandsberg. Wystartowali zawodnicy w różnym wieku, biegały więc dzieci do lat sześciu, aż po seniorów, po raz kolejny nie zawiódł najstarszy uczestnik biegu głównego, którym był Zbigniew  Petri  z Gorzowa Wlkp.

Zawodnicy startowali na dystansach od 200 metrów do sześciu kilometrów.  Przy wspaniałej, słonecznej pogodzie, wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, a rywalizacja przebiegała w duchu „fair play”. Dzieci miały możliwość korzystania z zamków dmuchanych.

W tej imprezie nie było przegranych, każdy zawodnik na mecie otrzymał pamiątkowy złoty medal, ciepły napój oraz posiłek.

W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych zwyciężył Sulęcin, drugie miejsce  zajęła podstawówka z Krzeszyc, a trzecie szkoła z Nowin Wielkich. Wśród gimnazjów najlepszym okazała się szkoła z Krzeszyc, drugie miejsce zajął Sulęcin, a trzecie Międzychód oraz Dąbie.

Zwyciężczynią biegu głównego wśród kobiet była Danuta Pietruszyńska z Międzychodu, drugie miejsce zajęła Wioletta Paduszyńska, a na trzecim stopniu podium stanęła Barbara Pochranowicz, czwarta była Agnieszka Szondelmajer. Kategorię OPEN mężczyzn wygrał Łukasz Hryciuk, przed Jerzym Hołubowiczem, Tomaszem Chawawko oraz Marcinem Wielgoszem. Najlepszą zawodniczką z gminy Krzeszyce okazała się Lucyna Poznańska z Kołczyna, a wśród mężczyzn zwyciężył w tej kategorii Arkadiusz Malarek z Muszkowa. Nagrodę niespodziankę otrzymał Krzysztof Grzybowski, który zajął 30 miejsce w XXX Biegu Śladami Wiosny.

Podczas otwarcia zawodów pamiątkowe medale otrzymali organizatorzy, wieloletni społeczni działacze oraz zawodnicy, którzy odnotowali najwięcej startów w historii biegu. Wójt gminy Krzeszyce Czesław Symeryak w imieniu organizatorów podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w imprezie oraz tym, którzy pomogli przy jej zorganizowaniu. Zaprosił wszystkich na XXXI Bieg „Śladami Wiosny”, który odbędzie się już za rok.

Jubileuszowy XXX Bieg „Śladami Wiosny” organizowany w gminie Krzeszyce był współfinansowany w ramach Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013 (red.).