SŁUBICE Modne ozdoby z filcu

slub9Twórcza praca                                                                      

13 marca w bibliotece słubickiej odbyły się kolejne warsztaty artystyczne pt. „Broszki – ozdoby z filcu z motywem wiosennym”zrealizowane w ramach projektu „Małych miasteczek portret własny”

 

Artystką prowadzącą warsztaty była Anna Jędrzychowska, młoda, niezwykle uzdolniona słubiczanka, która umiłowała się w tworzeniu rękodzieła z filcu.

W warsztatach wzięło udział 20 osób. W pierwszej części spotkania artystka, poprzez prezentację multimedialną, przybliżyła wszystkim historię wyrobu z filcu, różne formy i techniki jego wykorzystania oraz kilka wyrobów. Sama też pochwaliła się swoimi wyrobami, były to między innymi broszki w kształcie kwiatów, zwierząt i ptaków.

W drugiej części wszystkie panie zabrały się do pracy twórczej. Artystka pokazała podstawowe kroki działania. Panie z ogromnym zapałem i skupieniem wycinały poszczególne płatki kwiatków, wybierały kolor oczka oraz misternie zszywały wszystkie elementy w całość. Efekt końcowy był bardzo zadowalający i emocjonalny. Każda pani niezwykle dumna wyszła z własnoręcznie wykonaną broszką, która stanie się elementem ich garderoby wiosennej i nie tylko.

MAŁGORZATA DOBOSZ

animator projektu w BPMiG Słubice