POWIAT SULĘCIŃSKI Wizyta studyjna w Szwajcarii

sul4Pieniądze na poprawę bezpieczeństwa

Pod koniec lutego starosta sulęciński Dariusz Ejchart uczestniczył w roboczej wizycie w kantonach szwajcarskich

 

Strona szwajcarska zapoznała zaproszonych gości z praktycznym sposobem usprawniającym bezpieczeństwo na drogach lokalnych, rozwiązaniami ograniczającymi nadmierną prędkość, zasadami kontroli pojazdów i precyzyjnego oznakowania oraz z zintegrowanym systemem w ruchu kołowym.

Strona polska uczestniczyła w praktycznym pokazie, w jakim na co dzień  działają szwajcarskie służby drogowe i mundurowe na wybranych drogach, w miastach, jak również na autostradach oraz w tunelach.

Stosowany obecnie system jest nadal usprawniany i modernizowany w zależności od natężenia ruchu pojazdów oraz pod względem zapobiegania wypadkom w najbardziej zagrożonych odcinkach drogowych.

Przedstawiciele powiatu sulęcińskiego, jako nieliczni w kraju zostali zaproszeni do uczestniczenia w pokazie, jak również zapoznali się z  jednym z najbardziej funkcjonalnych systemów drogowych w Europie i na świecie.

Wizyta przyniosła powiatowi dodatkową korzyść w postaci pomocy ze strony szwajcarskiej i dofinansowania kwotą 850 tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu sulęcińskiego.

Wyjazd w całości został sfinansowany przez stronę szwajcarską.

MACIEJ BARDEN