POWIAT SULĘCIŃSKI Młodzież zapobiega pożarom

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZacięta rywalizacja

W I Liceum Ogólnokształcącym w Sulęcinie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

 

W turnieju wzięło udział 15 uczniów szkół podstawowych, 17 uczniów szkół gimnazjalnych i troje uczniów szkół średnich.

 Na podstawie przeprowadzonych eliminacji pisemnych i ustnych jury w składzie mł. asp. Monika Żuk oraz st. kap. Rafał Mazur z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie przyznało trzy pierwsze miejsca w grupie wiekowej szkoły podstawowe: pierwsze miejsce Krystianowi Ciechockiemu i drugie Agacie Łętowskiej ze Szkoły Podstawowej w Trzemesznie oraz trzecie Katarzynie Pyrek ze Szkoły Podstawowej w Lubniewicach.

W grupie wiekowej szkoły gimnazjalne: pierwsze miejsce przyznano Zuzannie Wołowskiej z Gimnazjum w Sulęcinie, drugie Andrzejowi Miotkowi z Gimnazjum w Krzeszycach, a trzecie Maciejowi Jakubowskiemu z Gimnazjum w Lubniewicach.

W grupie wiekowej szkoły średnie pierwsze miejsce przypadło Michałowi Placie z I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie, drugie Klaudii Wołowskiej reprezentującej OSP Trzemeszno oraz Dariuszowi Skoczylasowi z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie.

Powiat Sulęciński w eliminacjach wojewódzkich turnieju będą reprezentować Krystian Ciechocki, Agata Łętowska, Zuzanna Wołowska, Andrzej Miotk, Michał Plata i Klaudia Wołowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez starostę sulęcińskiego Dariusza Ejcharta.

– Na podstawie kart zgłoszeń i Waszej obecności muszę stwierdzić, że turniej wiedzy pożarniczej cieszy się dużą popularnością. Wszyscy zostaliście wyłonieni z grona najlepszych w eliminacjach gminnych, a dzisiaj weźmiecie udział w eliminacjach powiatowych. Przed Wami test pisemny, a następnie ustny. Oba sprawdziany pokarzą, kto z Was jest najlepszy z wiedzy przeciwpożarowej, a tym samym będzie reprezentował powiat sulęciński na eliminacjach wojewódzkich. Wierzę, że każdy jest na tyle przygotowany, aby rywalizować z innymi w tym turnieju. Dlatego, każdemu z Was życzę najlepszych wyników – powiedział starosta sulęciński Dariusz Ejchart podczas otwarcia turnieju.

MACIEJ BARDEN