KRZESZYCE Wiosenne akcenty w Muszkowie

k10Wpuśćmy wiosnę

Święta wielkanocne to czas wielkiej radości i wzniosłego nastrojuTo również czas oczekiwania i  przygotowań, okazja do spotkań i radosnych twórczych działań

 

14 marca odbyły się artystyczne warsztaty wielkanocne. Sekrety sztuki zdobienia jaj wielkanocnych zdradziła nam artystka z zamiłowania Marzanna Rzemieniecka. Prowadzi ona wraz z mężem Krzysztofem gospodarstwo ekologiczne, w którym hoduje owce i drób na potrzeby własne, jest sołtysem miejscowości Przemysław i jednocześnie przewodniczącą KGW, które bardzo aktywnie działa na terenie gminy. Wspólnie z członkami koła reprezentuje gminę w różnych konkursach kulinarnych, zdobywając wiele cennych nagród i wyróżnień.

Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Muszkowie (filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszycach) łączy dyskusje czytelnicze z czynnym uczestnictwem w warsztatach okolicznościowych. Były już warsztaty malarskie, zdobienia tkanin, tworzenia kwiatów z bibuły. Każde takie spotkanie daje możliwość nauczenia się różnych ciekawych prac, które mogą stać się zaczynem nowej pasji, a nawet skromnym źródłem dochodu.  

Tym razem Marzanna Rzemieniecka krok po kroku wyjaśniała jak zrobić dekorację wielkanocną ze wstążek, styropianu, szpileczek, papierków, guziczków. Powstały pisanki z jaj styropianowych w kształcie: kurczaczków, żabek, a także jajeczka „quiling”.

Na koniec spotkania pani Marzanna zademonstrowała także, jak się robi wielkanocne zielone kopce z ziemi i owsa. Na zakończenie spotkania była słodka niespodzianka i tradycyjna zakładka.

                                                                                                           ELŻBIETA DOMINICZAK