GÓRZYCA Wielki sukces małych sióstr

g1Czas na wielką karierę tenisową

Na początku marca, na obiekcie Klubu Tenisowego Rakieta w Warszawie rozegrany został Walentynkowy Turniej Tenisowy w którym wielki sukces odniosły Dominika i Wiktoria Podhajeckie, do niedawna mieszkanki Górzycy

 

Turniej miał rangę ogólnopolską, oprócz tenisistów z Mazowsza można było podziwiać wspaniałe zagrania i emocjonujące akcje zawodników m.in. z województw: podkarpackiego, dolnośląskiego, pomorskiego, łódzkiego i za sprawą sióstr Podhajeckich –  z lubuskiego.

W kategorii najmłodszej (niebieskiej) zwyciężyła niestowarzyszona Dominika Podhajecka (NST lubuskie), która wygrała wszystkie swoje mecze i w pokonanym polu pozostawiła m.in. faworytkę zawodów, zwyciężczynię poprzednich dwóch turniejów Martę Nadajewską (AT Challange Piotrków Trybunalski), a także Karolinę Gołdę (RKT Return Radom).

Dominika była również najlepsza w teście sprawnościowym przeprowadzonym przed zawodami głównymi.

W turnieju organizowanym przez UKS Sportteam duży sukces odniosła również Wiktoria Podhajecka, która zajęła drugie miejsce w swojej kategorii, uznając nieznacznie, w najważniejszym meczu, wyższość reprezentantki Gdyni.

Świetna passa 6,5 letniej Dominiki trwa, wcześniej nie zaznała goryczy porażki na arenie krajowej zwyciężając w poprzednich trzech turniejach. Młodsza z sióstr Podhajeckich dwukrotnie zwyciężyła na obiekcie Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu (12 stycznia 2013 i  9 lutego 2013 roku), a także w turniejach z cyklu TOSMAK CUP przeprowadzanych według wytycznych Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) oraz Polskiego Związku Tenisowego w ramach programu „Tenis 10”. Dominika wygrała również jeden z turniejów w ramach Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w mini tenisie (turniej „OPEN” – poziom zaawansowany – „Biedronki”) rozgrywanych na pięknym obiekcie C.T. Angie Puszczykowo pod Poznaniem (red.).