GÓRZYCA Doroczne spotkanie kobiet

g3Moc atrakcji i ciekawe dyskusje

Zakończyło się II Integracyjne Spotkanie Kobiet pod honorowym patronatem marszałka Elżbiety Polak, które odbyło się w sobotę 9 marca w sali konferencyjnej w centrum spotkań polsko-niemieckich pokazało, że spotkania kobiet to bardzo ciekawa i niezwykle potrzebna inicjatywa, którą należy kontynuować

 

Ideą imprezy są cykliczne spotkania tematyczne skupiające kobiety otwarte, przedsiębiorcze i towarzyskie, które stawiają przede wszystkim na rozwój osobisty.

Do udziału w spotkaniach przyłączyć się może każda zainteresowana pani, niezależnie od wieku, sytuacji życiowej i wykonywanego zawodu. Tutaj liczy się jedynie pasja, przyjacielskie nastawienie oraz chęć do działania na rzecz samej siebie.

Każde spotkanie cechuje się inną tematyką, oferuje nowe możliwości, coś ciekawego i niebanalnego w programie. Prowadzone jest przez różne nietuzinkowe i pełne pasji osoby. Podczas spotkań panuje luźna atmosfera, która w idealnych proporcjach łączy rozrywkę i naukę, rozwój ciała i ducha. Nie są to jednak wyłącznie spotkania na „babskie pogaduchy” przy kawie. Dzięki różnorodnej tematyce poruszanej na spotkaniach, zawsze można nauczyć się czegoś nowego, zapoznać się z nowinkami kosmetycznymi czy obecnie panującymi trendami w modzie.

Podczas pierwszego spotkania odbyły się wykłady traktujące o tym jak się ustrzec przed przemocą seksualną, domową i w pracy, były też rozmowy na temat równości szans kobiet na rynku pracy, tańca towarzyskiego, porad wizażowych i stylistycznych, panie dowiedziały się jak pogodzić role kobiety z pełnieniem służby wobec państwa i społeczeństwa, czy radzić sobie w bezwzględnym świecie biznesu, warsztaty dotyczyły także pogłębiania wiedzy dotyczącej profilaktyki nowotworowej.

Tegoroczne spotkanie poruszało sprawy najbardziej istotne dla kobiet. Jak wydobyć prawdziwe piękno tkwiące w każdej z nas – radziła stylistka i wizażystka Renata Maciejewska. O nawykach zdrowego stylu życia opowiadała Karolina Kunt – instruktor fitness-aerobic. Jak pielęgnować i dbać o dłonie uczyła Emilia Szczepaniak – przedstawiciel Oriflame.

Uczestniczki spotkania mogły także zapoznać się z tajnikami sztuki samoobrony. Proste i zarazem skuteczne metody samoobrony,  dzięki którym każda z pań może poczuć się pewniej zaprezentowali policjanci z KPP w Słubicach.                                             

Organizatorzy zadbali nie tylko o coś dla ciała, ale i dla ducha – w równych proporcjach.                W specjalnie przygotowanym na tę okazję programie artystycznym wystąpili: Mateusz Owczarek – młody i utalentowany akordeonista, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach, zespół taneczno-kabaretowy TĘCZA z Grzmiącej oraz gwiazda wieczoru – znana artystka kabaretowa Katarzyna Piasecka –wnikliwa obserwatorka kontaktów damsko-męskich.

Wiele emocji dostarczył uczestniczkom także Bartosz Baranowski swoim efektownym, eleganckim i dynamicznym show barmańskim. Warto podkreślić, że „bar” pełnił tu tylko funkcję rekwizytu, ponieważ większość ewolucji odbywała się wysoko ponad nim, łamiąc wszelkie prawa grawitacji i zdrowego rozsądku.           

To jednak nie był koniec niespodzianek. Wśród uczestniczek spotkania zostały rozlosowane zabiegi pielęgnacyjne na dłonie, karnety na aerobik, masaże, korty tenisowe oraz niespodzianki rzeczowe. Wszystko ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy.

Organizatorzy przygotowali także poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy, w tym ciasto pieczone przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy.

Mając na uwadze profilaktykę nowotworową i promocję zdrowia w trakcie trwania imprezy w ustawionym przed centrum przez NZOZ ,,Diagnostyk” w Zielonej Górze mammobusie można było wykonać badanie mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi oraz odwiedzić stoisko Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego w Zielonej Górze pod hasłem – Badam się więc mam pewność. Oba stanowiska cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród pań, co świadczy o tym, że kobiety są świadome zagrożeńi coraz chętniej poddają się badaniom.

Warto podkreślić, że spotkania kobiet wyróżnia tolerancyjność, nowoczesność, optymizm i wiara w siłę kobiecych marzeń. Każda z pań może znaleźć dla siebie coś interesującego, a pomysłów na nowe spotkania jest bez liku.

ANITA PODGÓRSKA