CYBINKA Straży OSP Mistrzami Województwa

c6Prestiżowe zwycięstwo

W Lubniewicach odbyły się drugie eliminacje wojewódzkie Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP o puchar prezesa zarządu oddziału wojewódzkiego Związku OSP województwa lubuskiego

 

W turnieju wzięło udział 11 drużyn, reprezentujących jednostki OSP z Bobrowic, Brodów, Bukowca, Cybinki, Dąbrówki Wlkp., Jarnatowa, Kostrzyna, Letnicy, Siedliska, Siedlnicy oraz Szlichtyngowej.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy.

Nasza drużyna w fazie grupowej odniosła komplet zwycięstw pewnie pokonując drużyny ze Szlichtyngowej (2:0), Siedliska (4:0), Dąbrówki Wlkp. (3:0), Brodów (8:1) oraz Letnicy (2:0) i zajmując pierwsze miejsce w grupie A, tym samym awansując do półfinału.

W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną z Kostrzyna. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i o awansie do finału zadecydowały rzuty karne, w których okazaliśmy się lepsi wygrywając 2:1.

W finale zmierzyliśmy się z drużyną z Bobrowic, pokonując przeciwnika 4:0 i tym samym wygrywając cały turniej!

Miejsce na podium uzupełniła drużyna ze Szlichtyngowej pokonując w małym finale ekipę z Kostrzyna. Dzięki zwycięstwu strażacy z Cybinki reprezentowali województwo lubuskie w turnieju ogólnopolskim, który odbył się w dniach 16-17 marca w Gąsawie i Żninie (woj. kujawsko-pomorskie).

Oprócz zwycięstwa w turnieju wojewódzkim przypadły nam również obie nagrody
indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Klimczak (11 bramek),
zaś najlepszym bramkarzem Marcel Litwiniec. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za sportową rywalizację. Okazja do rewanżu już za rok (red.).