SŁUBICE Warsztaty artystyczne

slub2Piękno naszej przyrody

W ramach projektu „Małych miasteczek portret własny” w bibliotece słubickiej odbyły się kolejne warsztaty  artystyczneZostały poprowadzone przez Tadeusza  Jaworskiego – artystę malarza, który mieszka i tworzy w małej, urokliwej bocianiej wiosce Kłopot, położonej na terenie gminy Cybinka

Artyście towarzyszyli między innymi: Anna Przepióra z Biblioteki Publicznej w Cybince i młodzież – członkowie „Malarskiego Kręgu”, działającego przy bibliotece cybińskiej, pod kierunkiem Anny oraz artyści lokalni Ziemi Cybińskiej – przyjaciele pana Jaworskiego.

Do udziału w warsztatach została zaproszona także Daria Tomczak i słubicka młodzież z Gimnazjum nr 2 – członkowie koła plastycznego, działającego pod kierunkiem pani Darii.

Z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach przybył Karol Duer – koordynator projektu.

W pierwszej części spotkania artysta opowiedział parę słów o sobie, swojej pasji malarskiej oraz zaprezentował kilka obrazów. W drugiej części odbyły się warsztaty przy sztalugach. Każdy uczestnik mógł wybrać sobie fragment przyrody z przygotowanych wcześniej regionalnych publikacji fotograficznych. Pan Jaworski podglądał młodych artystów w czasie pracy, służył radą i pomocą, gdy była taka potrzeba.

Powstały przepiękne prace, wykonane techniką ołówkową, które zostaną zaprezentowane na wystawie wieńczącej projekt „Małych miasteczek portret własny”.

Warsztaty zostały przygotowane we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Cybince (red.).