POWIAT SULĘCIŃSKI Zebranie sprawozdawcze w OSP Jarnatów

OLYMPUS DIGITAL CAMERASpotkanie ze strażakami

15 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Jarnatowie w gminie Lubniewice odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2012 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej

Zebraniu przewodniczył naczelnik OSP Jarnatów druh Wiesław Komar oraz prezes OSP Zbigniew Kamieniczny.

Podczas zebrania uczestniczący w nim strażacy zrzeszeni w jednostce OSP przyjęli protokół komisji rewizyjnej, wysłuchali sprawozdania z działalności jednostki za rok ubiegły i udzielili absolutorium obecnemu zarządowi. Zatwierdzili również plan pracy i zadań na rok 2013.

W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: prezes zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Dariusz Ejchart,  komendant gminny Krystian Kosela, burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła oraz Janina Wilczyńska inspektor Urzędu Miejskiego w Lubniewicach.

– Staram się, aby na zaproszenia odpowiadać swoją obecnością. Nie zawsze jest to możliwe z powodu wielu innych zajęć. Kilka dni temu odwiedziłem jednostkę w Trzemesznie Lubuskim, dzisiaj jestem u Was w Jarnatowie. Jestem Waszym przedstawicielem w zarządzie wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej i zawsze możecie liczyć na moje wsparcie. Pełniąc jednocześnie stanowisko starosty sulęcińskiego, możecie się do mnie zwracać nie tylko w sprawach związanych z Waszą ochotniczą strażą pożarną, ale również w sprawach osobistych. W ramach moich kompetencji będę starał się zawsze pomóc nie tylko radą, ale pomocą w rozwiązywaniu Waszych problemów. Gratuluję zarządowi otrzymania absolutorium. A wszystkich druhom życzę, aby w swojej społecznej działalności jak najmniej musieli korzystać z posiadanego samochodu strażackiego – zakończył swoje wystąpienie prezes zarządu oddziału powiatowego Dariusz Ejchart.

MACIEJ BARDEN