POWIAT SULĘCIŃSKI XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldboyów

OLYMPUS DIGITAL CAMERARywalizacja sąsiednich powiatów

16 lutego w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie odbył się XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldboyów

Do turnieju przystąpiły drużyny ze Słubic, Kowalowa, Ośna, Lubniewic, Lemierzyc, Trzemeszna, Długoszyna i Sulęcina.

W imieniu starosty sulęcińskiego Dariusza Ejcharta, turniej otworzyła posłanka na sejm  Bożena Sławiak, która życzyła zawodnikom wspaniałej rywalizacji podczas turnieju.

Po ponad czterogodzinnych zmaganiach halowy turniej piłki nożnej oraz Puchar Starosty Sulęcińskiego wygrała drużyna Oldboyów z Ośna Lubuskiego. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Kowalowa, Lubniewic, Słubic, Sulęcina, Długoszyna, Trzemeszna i Lemierzyc.

Turniejowym królem strzelców został Artur Biały ze Słubic, a za najlepszego bramkarza uznano Adama Pilsaka z drużyny Oldboyów z Ośna Lubuskiego. Nad całością turniejowych rozgrywek czuwali weterani sulęcińskiej piłki nożnej Leszek Łuczyński, Roman Sobczyk i Wiesław Tomaszewski.

– Wieloletnia tradycja tych spotkań świadczy, że takie turnieje są nadal potrzebne. Miło jest popatrzeć, jak zaproszone zespoły nadal są zgrane, a w czasie rozgrywek Oldboye wciąż czują przypływ energii. Młodzi piłkarze mogą brać przykład ze starszych kolegów, że na boisku nie liczy się siła, ale fair play i czysta rywalizacja. Wierzę, że to sobotnie popołudnie spędziliście w koleżeńskiej atmosferze i na dobrej zabawie z piłką nożną, która jest dla Was życiową pasją. Do dzisiejszego turnieju przystąpiły drużyny z dwóch sąsiadujących ze sobą powiatów: słubickiego i sulęcińskiego. Dwa pierwsze puchary zdobyły drużyny z powiatu słubickiego. Pierwsze miejsce drużyna z Ośna Lubuskiego, a drugie drużyna z Kowalowa. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Lubniewic z naszego powiatu. Jednak na tym polega sportowa rywalizacja. Mam nadzieję, że za rok podczas jubileuszowego XV Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sulęcińskiego, Oldboye znów staną w szranki rywalizacji prezentując swoje piłkarskie umiejętności. Dzisiejszy XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej uważam za zamknięty – zakończył swoją wypowiedź starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

MACIEJ BARDEN