POWIAT SULĘCIŃSKI Ścieżka rowerowa z Sulęcina do Osiedla Żubrów

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPoprawi się bezpieczeństwo ruchu

Dzięki podpisanemu przez starostę sulęcińskiego Dariusza Ejcharta porozumieniu już niedługo powstanie kolejna ścieżka rowerowa

10 stycznia starosta sulęciński Dariusz Ejchart spotkał się w Seelow z podsekretarzem stanu Marcelim Niezgodą z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz wicestarostą powiatu Märkisch-Oderland Rainerem Schinkelem. Podczas spotkania została podpisana umowa dotycząca połączeń wzdłuż europejskiego dalekobieżnego szlaku rowerowego i pieszego R-1.

W ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, powiat sulęciński otrzyma dofinansowanie na ścieżkę rowerową z Sulęcina do Osiedla Żubrów.

Ścieżka o długości 2,7 kilometra i szerokości 2,5 metra powstanie na poboczu drogi powiatowej numer 1278F po obu jej stronach od Zakładu Energetycznego do granicy miasta. W dalszej części od granicy miasta po prawej stronie, aż do Osiedla Żubrów. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej, a zakończenie budowy nastąpi jesienią 2013 roku.

– To ważna inwestycja dla mieszkańców naszego powiatu, którzy na dzień dzisiejszy poruszają się poboczem drogi w obu kierunkach z Sulęcina do Osiedla Żubrów. Droga jest w złym stanie bez chodnika i ścieżki rowerowej. Szlak rowerowy R1 biegnie bezpośrednio po drodze powiatowej o silnym natężeniu ruchu i niesie ryzyko wypadku. Przebudowa tej drogi umożliwi bezpieczny ruch na tym odcinku. –  wyraził swoją opinię podczas spotkania starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

MACIEJ BARDEN