POWIAT SULĘCIŃSII „Herb Powiatu” dla „Białego Orła”

OLYMPUS DIGITAL CAMERABiały Orzeł to prawdziwa Duma powiatu

Przedostatni czwartek karnawału był okazją do spotkania członków sulęcińskiego chóru „Biały Orzeł” w restauracji hotelu „Chrobry”

Takie uroczystości w formie spotkań noworocznych odbywają się od chwili założenia chóru. Ten rok jest dla chórzystów szczególny. W czerwcu będzie on obchodził jubileusz piętnastolecia jego założenia.

Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością poseł na sejm Bożena Sławiak, starosta sulęciński Dariusz Ejchart, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Patryk Lewicki,  zastępca burmistrza Zbigniew Gruca oraz przedstawiciele  zaprzyjaźnionych jednostek i stowarzyszeń.

W trakcie swojego wystąpienia starosta sulęciński przekazał kierownikowi chóru Stanisławowi Czakowi miniaturę „Herbu Powiatu” w dowód uznania za dotychczasową działalność na niwie kultury i promowania powiatu sulęcińskiego na terenie kraju, województwa, regionu i zagranicą. Posłanka na sejm Bożena Sławiak ufundowała z tej okazji tort. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Patryk Lewicki poinformował zebranych, że stowarzyszenie „Wiarus” z Wędrzyna przekazało na rzecz chóru kwotę w wysokości 1500 złotych na zakup strojów.

– Wasza wyjątkowość polega na tym, że oprócz talentu muzycznego, każdy z Was posiada wewnętrzny zapał artystyczny. Większość ma swoje korzenie na kresach wschodnich, jednak od lat jesteście związani z Ziemią Sulęcińską. Jesteście chlubą naszego miasta i powiatu. Reprezentujecie naszą małą powiatową ojczyznę na wielu przeglądach pieśni kresowej, jak również reprezentujecie nas w wielu imprezach organizowanych przez starostwo powiatowe. Dzisiaj w przysłowiowy przed dzień Waszego jubileuszu przekazuję tę miniaturę „Herbu Powiatu”, jako dowód, że od wielu lat Wasza działalność jest zauważalna przez nasze społeczeństwo. Niech ta miniatura powiatowego herbu będzie wyrazem Waszej więzi z powiatem i podziękowaniem za wszystkie lata Waszego zaangażowania artystycznego w działalności prezentowania pieśni kresowych, patriotycznych i regionalnych. Życzę Wam, aby w dalszym ciągu chór „Biały Orzeł” był naszym powiatowym ambasadorem sulęcińskiej kultury – podkreślił podczas spotkania starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

MACIEJ BARDEN