CYBINKA Sukcesy Domu Samopomocy w Bieganowie

c3Chcemy zżyć się z mieszkańcami

Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Pod Słońcem” w Bieganowie pomaga potrzebującym

Już w 2013 roku możemy pochwalić się wieloma małymi sukcesami na rzecz lokalnej społeczności i nie tylko. Rozpoczęliśmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zorganizowaliśmy warsztaty z terapii zajęciowej, podczas których wykonywaliśmy prace z drewna metodą decopage oraz różnego rodzaju prace manualne. Wyroby sprzedawane były na kiermaszu, a zebrane pieniądze oczywiście zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pod koniec stycznia uczestnicy wraz z pracownikami placówki wystawili  ,,Jasełka” w kościele parafialnym w Cybince, ważnym aspektem tego przedstawienia była współpraca z kościołem, a także lokalną społecznością. Wszyscy byli mile zaskoczeni, a ludzie zebrani na mszy bili brawo niejednokrotnie.

Staramy się także współpracować z rodzinami uczestników, chcemy by mogli u nas poczuć się jak w domu.

Organizujemy  imprezy okolicznościowe np. bal karnawałowy, podczas którego społeczność placówki ma okazję zżyć się ze sobą, lepiej poznać.

Także Tłusty Czwartek nie był nam straszny, upiekliśmy 100 pączków, każdy mógł się sprawdzić w roli kucharza. Nie możemy zapomnieć o święcie zakochanych – Walentynkach: organizowaliśmy zabawę taneczną z grami i zabawami. Uczestnicy wymieniali się kartkami walentynkowymi, były wiersze i bajki o miłości.

Chcemy żyć razem ze społecznością nie tylko Bieganowa, ale całej gminy Cybinka.

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY „POD SŁOŃCEM” W BIEGANOWIE