SŁUBICE Spotkanie świąteczne w bibliotece

Wigilia nauczycieli

13 grudnia w gościnnych murach biblioteki w Słubicach odbyło się świąteczne spotkanie członków SEIR oraz prezesek ognisk ZNP

Gości i zebranych powitała Krystyna Kiba, przewodnicząca SEiR. W magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadził gości koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży chóru polsko-niemieckiego „Singing all together” działającego na mocy porozumienia Stowarzyszenia Akademii Śpiewu działającego przy sali koncertowej we Frankfurcie nad Odrą oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach pod kierunkiem Magdy Iłowskiej i Bettiny Tanzyny, za co serdecznie dziękujemy.

Piękne życzenia świąteczne oraz noworoczne złożyła prezes oddziału ZNP Weronika Bursztynowicz. Spotkaniu towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd. Odbyły się również warsztaty, podczas których koleżanki i koledzy mogli wykonać własnoręcznie stroiki i ozdoby świąteczne, pomagały w tym Kazimiera Staniak – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Drzecinie i Anna Łysiak.

Tradycyjnie stoły były zastawione potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez uczestników. Aby każdy mógł się wczuć w rolę św. Mikołaja otrzymał odpowiedni atrybut, czyli czerwona czapeczkę. Wszyscy miło spędzili czas w atmosferze życzliwości, serdeczności, a o to właśnie chodziło organizatorom. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach.

KRYSTYNA KIBA