SŁUBICE Grali nauczyciele

Brydż belfrów

9 grudnia w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury w Słubicach odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Województwa w brydżu sportowym pracowników oświaty połączone z XII GP Lubuskiego Związku Brydża Sportowego

Organizatorem tych zawodów od 11 lat jest Sławomir Drewalski, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach oraz zarząd oddziału ZNP w Słubicach.

Uczestników zawodów i gości przywitali prezes oddziału ZNP Weronika Bursztynowicz i Czesław Rekret, członek sekcji brydża sportowego w Słubicach, a turniej otworzył burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, który już po raz drugi objął nad nim honorowy patronat.

W zawodach wzięło udział 13 par, w tym osiem reprezentujących oświatę. Turniejowi towarzyszyła sportowa rywalizacja i życzliwa atmosfera. Po wielu godzinach okazało się, że najlepszą parą zawodów zostali Krzysztof Rogoziński (Słubice) i Ryszard Sakowicz (Kostrzyn). Drugie miejsce zajęli Zbigniew Halat i Stanisław Koniuszkiewicz (Słubice) a Janusz Hliwa (Międzyrzecz) i Wojciech Waszkowiak (Witnica).

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Grzegorz Pogodziński (Gorzów Wlkp.) i Wiesław Skowron (Lubniewice).

W przerwie zmagań konkursowych wszyscy mogli posilić się tradycyjnie pysznym bigosem przygotowanym przez kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach i domowym ciastem przygotowanym przez wychowanków internatu Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach pod kierunkiem nauczycielki Krystyny Bilińskiej, za co serdecznie dziękujemy. Poczęstunek ufundował zarząd oddziału ZNP.

Po zakończeniu mistrzostw Weronika Bursztynowicz prezesa oddziału ZNP i Krystyna Kiba przewodniczącą SEiR przy ZNP wręczyły uczestnikom nagrody.

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom: burmistrzowi Słubic Tomaszowi Ciszewiczowi, zarządowi Okręgu Lubuskiego ZNP, B. Lewandowskiej, K. Nowak, E. Morgiewiczowi, E. i P. Wilczewskim, R. Tomczakowi. Podziękowania kierują również do dyrektorów wymienionych szkół , do dyrektora Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury i do pracowników restauracji „Prowincja”.

WERONIKA BURSZTYNOWICZ

Dół formularza