POWIAT SULĘCIŃSKI Wielka impreza w małej miejscowości

Tradycyjny opłatek w Gliśnie

Sołtys Krystyna Kisielewicz i Rada Sołecka byli organizatorami spotkania opłatkowego 12 stycznia w sali wiejskiej w Gliśnie

Przy stołach wraz z mieszkańcami zasiedli zaproszeni goście: starosta sulęciński Dariusz Ejchart, proboszcz parafii Adam Wijatkowski, ksiądz profesor Bogusław Grzebień z Paradyża, przewodnicząca Rady Miejskiej w Lubniewicach – Katarzyna Sowa, burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła, harcerze z drużyny „Ciacho” oraz miejscowy chór „Pokolenia”.

W części artystycznej wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego w Gliśnie i zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pod kierunkiem Marii Skorupy i Urszuli Zgierskiej.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji wsi Glisno zorganizowały wspaniały poczęstunek składający się między innymi z dwóch tysięcy przygotowanych pierogów, około trzydziestu blach wypieków: serników, makowców, jabłeczników, murzynków i ciast z galaretką o różnym smaku, zapachu i barwach. Były również dania zimnie, napoje oraz wspólne kolędowanie do późnych godzin wieczornych.

– Takie uroczystości są przykładem spójności mieszkańców Glisna, a jednocześnie integrują wszystkich w takim dniu. Glisno nie od dzisiaj słynie z ciekawych pomysłów, inicjatyw i przedsięwzięć. Dziękuję Pani sołtys i wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie dzisiejszego poczęstunku i wspólnego sobotniego wieczoru. Podziwiałem przedstawienie jasełkowe w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Glisna. Jestem pełen podziwu dla Pań, które włożyły wiele pracy w jego przygotowanie, a jednocześnie sprawowały opiekę nad młodymi artystami na scenie. Cenię ludzi za cierpliwość, opiekuńczość i wytrwałość. Wszystkim mieszkańcom życzę pomyślności i dużo zdrowia w nowym roku – powiedział starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

MACIEK BARDEN