POWIAT SULĘCIŃSKI Studniówka w LO

Mój pierwszy, jedyny bal

Pod takim hasłem 11 stycznia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie tegoroczni maturzyści uczestniczyli w studniówce

Pierwsza część odbyła się w udekorowanej na te okazję sali gimnastycznej, na którą licznie przybyli rodzice maturzystów, rodzeństwo, jak również dziadkowie.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni przez maturzystów goście: poseł Bożena Sławiak, starosta sulęciński Dariusz Ejchart, przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Ziomko oraz grono pedagogiczne i etatowi pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęła maturalna grupa artystyczna piosenką „Niech żyje bal” z repertuaru Maryli Rodowicz. Były kwiaty dla wychowawców i pracowników, podziękowania i życzenia od zaproszonych gości i tradycyjny polonez, który poprowadziła dyrektor szkoły.

Na zakończenie maturalna grupa artystyczna zaśpiewała piosenkę „Przetańczyć chcę całą noc” z repertuaru Anny Jantar. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy maturzyści udali się do Ośrodka „Kormoran”, gdzie bawiono się do późnych godzin nocnych.

– To jedyny taki dzień w życiu każdego ucznia, który na długo pozostanie w Waszej pamięci. Swoją wieloletnią nauką i pracą dobrnęliście do stu dni przed życiowym egzaminem, jakim jest matura. To ona pozwoli Wam na dalsze kształcenie na wyższych uczelniach. Przez wiele lat reprezentowaliście swoją szkołę w różnych olimpiadach wiedzy i sporcie, tym samym promując Powiat Sulęciński na szczeblu województwa, kraju i poza jego granicami. Dziękuje za wszystko, co zrobiliście przez te lata nauki dla swojej szkoły. Dzisiaj swoją studniówkę rozpoczniecie polonezem, który zobaczą przybyli na tę uroczystość rodzice i bliscy. Niech ten tradycyjny polonez doprowadzi Was wszystkich do matury i wymarzonego celu, jaki obraliście sobie na dalsze lata swojego życia. Wszystkim uczniom życzę wspaniałej studniówkowej zabawy, samych miłych chwil i niezapomnianych wrażeń, z tego pierwszego i jedynego w swoim rodzaju balu w Waszym życiu – podkreślił w swoim wystąpieniu starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

MACIEK BARDEN