POWIAT SULĘCIŃSKI Przy jednym stole

Wspólne świętowanie

Członkowie Związku Sybiraków, Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych oraz Związku Inwalidów Wojennych w Sulęcinie spotkali się 12 stycznia w sali kameralnej na corocznym spotkaniu opłatkowo-noworocznym

Na spotkanie przybyli również zaproszeni goście: posłanka Bożena Sławiak, starosta sulęciński Dariusz Ejchart, przewodniczący Rady Miejskiej Leon Szczepański, burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, ksiądz dziekan Piotr Mazurek, prezes koła Związku Sybiraków Mieczysław Wierszyc, prezes koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Maria Jenerałek.

Wszyscy zasiedli przy wspólnym stole symbolizującym jedność tych trzech związków w naszym środowisku.

Podczas spotkania wystąpiły i zaprezentowały kolędy bożonarodzeniowe solistki studia piosenki prowadzonego przez instruktora Waldemara Handzelewicza.

-Tradycja spotkań bożonarodzeniowych i noworocznych wśród kombatantów, inwalidów wojennych i sybiraków istnieje już od wielu lat. Dla wielu z Was to święto bardzo rodzinne. Jednak spotykamy się tutaj, aby w gronie przyjaciół, sąsiadów i znajomych uczcić ten dzień w sposób szczególny. Wszyscy mieszkamy w naszej małej ojczyźnie, która stała się Waszym drugim domem. Tutaj mieszkają całe Nasze pokolenia ze swoimi rodzinami, które stanowią społeczność Sulęcina i powiatu. Życzę wszystkim długich lat życia i pomyślności na co dzień w nowym 2013 roku – powiedział podczas spotkania starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

MACIEK BARDEN