GÓRZYCA Mała gmina, wielkie serce

Orkiestra gorących serc

8.862,72 zł. i 52,81 euro to kwota jaką udało się zebrać podczas 21. finału WOŚP w niewielkiej gminie Górzyca Mieszkańcy otworzyli szeroko swoje serca na dzieci i osoby starsze – bo to właśnie im dedykowane było orkiestrowe granie

Podczas 21. finału WOŚP po raz pierwszy fundacja zbierała środki nie tylko na leczenie dzieci, ale również na polepszenie jakości opieki medycznej nad osobami starszymi.

Górzyca już po raz siódmy włączyła się w ogólnopolską akcję. Już o godz. 15 w Gminnym Ośrodku Kultury rozbrzmiewała muzyka, a scenę opanowali najmłodsi mieszkańcy Górzycy – przedszkolaki z Pracowni Edukacji Kulturalnej, z oddziału przedszkolnego przy SP w Górzycy i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żabicach.

Swój kunszt artystyczny pokazali także: młody i niezwykle utalentowany akordeonista Mateusz Owczarek z Państwowej Szkoły Muzycznej w Słubicach, zespół wokalny RYTMOS i solistka Magdalena Kozinoga oraz zespół tańca nowoczesnego FRAJDA i MAŁA FRAJDA działający przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Specjalny pokaz ratownictwa przygotowali członkowie OSP Górzyca.

W trakcie trwania programu artystycznego można było bezpłatnie nauczyć się samobadania piersi i samokontroli jąder przy pomocy fantomów, zbadać poziom cukru we krwi i wykonać pomiar ciśnienia krwi, skorzystać z szerokiej gamy materiałów edukacyjnych, wykonać pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy tytoniu, a także pomiar tkanki tłuszczowej.

Aby umilić pobyt w Gminnym Ośrodku Kultury przygotowano dla uczestników 21. finału losy szczęścia, aromatyczną kawkę i herbatę, pyszne ciasto i pierniczki, pierożki i przeróżne prażynki.

Na ulicach gminy Górzyca kwestowało też 20 wolontariuszy. Najlepsi wśród wolontariuszy okazali się uczniowie Zespołu Szkół w Górzycy: Klaudia Zakrzewska, Weronika Lis oraz Karolina Żak, które zebrały odpowiednio: 630,18 zł., 453,67 zł. i 2 euro oraz 422,86 zł. 1,78 euro.

Finał nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie wielu ludzi dobrej woli. Kierujemy podziękowania do instytucji i wszystkich ofiarodawców fantów na licytację, na których jak co roku mogliśmy liczyć. Słowa podziękowań należą się tym, którzy zagrali razem z nami, a byli to: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Słubice sekcja promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej, Zespół Szkół w Górzycy, oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Górzycy, Klub Seniora w Górzycy, Klub Nowoczesnej Gospodyni w Żabicach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żabicach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach, 16 drużyna harcerska „Czarne stopy” i Centrum kształcenia wioska internetowa świetlica w Radówku

Dziękujemy również funkcjonariuszom KPP Słubice oraz członkom OSP Górzyca, którzy rokrocznie wspierają nas w finałowych działaniach. Jak widać razem możemy więcej!

Jeszcze raz – gorące podziękowania dla wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób wsparły nasze tegoroczne działania.

A gdyby ktoś już teraz chciał zadeklarować swoją pomoc lub miał jakiś świetny pomysł do realizacji w przyszłorocznym finale zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy lub zgłaszania pomysłów telefonicznie pod numerem tel.: 957591236, za co z góry dziękujemy.

Szef Sztabu 21. finału WOŚP

ANITA PODGÓRSKA