GÓRZYCA II Turniej Tenisa Stołowego

GRAND PRIX Górzycy 2012/13

4 stycznia rozegrano II turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Górzycy w tenisie stołowym Przy bardzo wysokiej frekwencji (56 uczestników) zawody rozegrano w pięciu kategoriach wiekowych

Do Górzycy zawitali nie tylko miłośnicy celuloidowej piłeczki z terenu gminy Górzyca (Czarnów, Pamięcin, Żabice) ale także z okolicznych miejscowości: Słubic, Słońska, Kostrzyna nad Odrą, Ośna Lubuskiego, a nawet odległych Strzelec Krajeńskich!

Poziom turnieju jest coraz wyższy. Przy naszych stołach grają zawodnicy III i IV ligi tenisa stołowego, a w kategoriach młodzieżowych dzieci, które odnoszą już sukcesy w turniejach ogólnopolskich.

Rywalizacja toczyła się przez niemal pięć godzin, na pięciu stołach. Zawody rozegrano systemem „do dwóch przegranych”.

W kategorii Kobiety (Open) zwyciężyła Amelia Wiącek (Słońsk), druga była Zofia Tatarewicz (Kostrzyn nad Odrą), a trzecia Agnieszka Nawrot (Słońsk). Wśród chłopców do 11 lat najlepszy okazał się Szymon Najder z Ośna Lubuskiego, drugi był Filip Lewaszkiewicz ze Słońska, a trzeci Kacper Wiącek, także ze Słońska. W kategorii mężczyźni (12-24 lata) zwyciężył Piotr Tatarkiewicz (Kostrzyn nad Odrą), drugi był Cyprian Tatarkiewicz (Słońsk), a trzeci Aleksander Kubicki (Słońsk). W kategorii mężczyźni (21-35 lat) najlepszy okazał się Maciej Cieślik (Strzelce Krajeńskie), drugi był Maciej Najborowski (Ośno Lubuskie), a trzeci Grzegorz Niedbała (Słońsk). Z kolei w kategorii powyżej 35 lat zwyciężył Wojciech Pokrzywka (Ośno Lubuskie), drugi był Wojciech Tomków (Słubice), a trzeci Marek Tatarkiewicz (Kostrzyn nad Odrą).

Trzeci i ostatni turniej, podsumowujący całą edycję Grand Prix 2012/13, odbędzie się 8 lutego (początek godz. 16.00). Na zwycięzców w klasyfikacji końcowej czekają atrakcyjne nagrody i puchary. Serdecznie zapraszamy (red.).