CYBINKA Zagrali z Orkiestrą

21. tysięcy na 21. finał

Ponad 21 tys. zł zebrał Zespół Szkół w Cybince podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocySzkoła zorganizowała wiele atrakcji, aby przyciągnąć mieszkańców Cybinki i zachęcić do wsparcia Orkiestry

Można było wylicytować wiele cennych przedmiotów, obejrzeć występy szkolnego kabaretu, pokazy tańca, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

W organizację imprezy włączyła się Rada Rodziców, która wzięła na siebie trud zdobycia przedmiotów na licytację i prowadziła kawiarenkę. Od rana w Cybince i okolicznych miejscowościach kwestowali wolontariusze.

XXI finał WOŚP był też okazją do zaprezentowania się lokalnych grup, wokalistów i stowarzyszeń: wystąpił zespół „Tęcza” Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich z Grzmiącej, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” z Bieganowa, grupa „Kryniczenka” Towarzystwa Miłośników Polesia i Białkowa.

Na zakończenie dyrektor szkoły Helena Romańczuk dziękowała wszystkim darczyńcom z gminy Cybinka, którzy mimo trudnych czasów po raz kolejny nie żałowali pieniędzy i wsparli WOŚP.

Podczas loterii fantowej udało się zebrać 3.056,21 zł, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pod Słońcem” z Bieganowa dołożył 194,33 zł. Dzięki malowaniu twarzy udało się zgromadzić kolejne 118,04 zł. Wolontariusze zebrali 7.063,12 i 79,03 euro. Kawiarenka Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich z Grzmiącej przyniosła Orkiestrze 573,30 zł, Kawiarenka Towarzystwa Miłośników Polesia i Białkowa 491,77 zł, a Kawiarenka Rady Rodziców 1.759,12 zł. Sponsorzy dołożyli 1.300 zł, a gazetka koła polonistycznego 46,10 zł. Z licytacji udało się pozyskać 6.877,90 zł (red.).