GÓRZYCA Kolęda do Świętego Mikołaja

Świąteczna zabawa

Istniejąca od niespełna dwóch lat Niepubliczna Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Pamięcinie i ze szkołą w Żabicach znowu pozytywnie zaskoczyła całe lokalne środowisko

Szkoła jest otwarta i bardzo przyjaźnie nastawiona nie tylko do swoich uczniów, ale także do całej społeczności gminy Górzyca. Najlepszym dowodem na to były Mikołajki, które odbyły się 10 grudnia w sali gimnastycznej w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich.

Na imprezę zaproszonych zostało światowej sławy dwóch clownów Rico i Ruphert. Duet natychmiast porwał do świetniej zabawy najmłodsze dzieci z przedszkola, uczniów klas I-III, a także nauczycieli, rodziców i opiekunów. Rico i Ruphert jak zwykle przygotowali moc niespodzianek dla dzieciaków. Było mnóstwo kolorowego konfetti, czapeczki, karnawałowe okulary, malowanie włosów, tańce-połamańce i inne cudowne szaleństwa. Aż miło było popatrzeć na rozpromienione radośnie buziaki maluchów.

Na koniec dzieci odwiedził Mikołaj, tak długo wyczekiwany, i wręczył paczki pełne słodkości. To była już pełnia szczęścia.

A wszystkie te uciechy i zabawy zaplanowała dla dzieci dyrektor NSP w Pamięcinie Alicja Kucharczyk. Po raz kolejny zabawa stała się okazją do integracji uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkół z całej gminy. Dodatkowo zacieśnianiu więzi i budowaniu przyjaźni sprzyjała cudowna świąteczna atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia (red.).