GÓRZYCA Dzień pluszowego misia w bibliotece

Małe co nieco z misiami

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

W związku ze świętem biblioteka w Górzycy 22 listopada zamieniła się w krainę misiów.

Odwiedzili ją najmłodsi czytelnicy z górzyckich przedszkoli. W bibliotece przygotowano mnóstwo „misiowych” atrakcji, zorganizowano wystawę misiów, czy książek z nimi związanych. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały „misiowych” piosenek, kolorowały obrazki przedstawiające misie. Dzieci opowiadały także o baśniach, dobranockach, których bohaterami są te zabawki.

Wraz z dziećmi w zajęciach uczestniczyli opiekunowie: Danuta Palichleb oraz Marta Gałka i Marta Myśliwiec. Wspólnie śpiewano piosenki, dzieci malowały plakaty z wizerunkami misiów.

Zajęcia przebiegały w miłej i radosnej atmosferze. Wiele odwagi wymagało publiczne przedstawienie swojego pluszaka. Dzieci, nawet te nieśmiałe, poradziły sobie znakomicie. Na koniec spotkania najmłodsi zostali obdarowani słodkim „co nieco” od Kubusia Puchatka.

WIOLETTA STOLARSKA