SŁUBICE Wywiad z radnym


Juliusz-4
Żyję całym miastem

Z Juliuszem Żwirkiem z klubu SŁUBICZANIE.pl, zwycięzcą plebiscytu na najskuteczniejszego radnego słubickiej Rady Miejskiej, rozmawia Robert Włodek

R.W. Słubicka telewizja HTS zorganizowała plebiscyt na najskuteczniejszego radnego miejskiego. W głosowaniu tym prowadził Pan prawie od samego początku i pokonał pozostałych radnych…

J.Ż. Pokonał to może złe słowo, po prostu mieszkańcy docenili moją pracę i oddawali na mnie głosy. Uznali, że moja praca jest skuteczna i to dla mnie największe wyróżnienie, swoiste potwierdzenie tego, że to co robię dla mojego miasta jest dobrze oceniane przez mieszkańców.

Chciałbym w tym miejscu wszystkim słubiczanom serdecznie podziękować za oddane na moją osobę głosy. Chcę też obiecać, że wygraną w tym plebiscycie traktować będę jako zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz mieszkańców i dla samych Słubic.

R.W. Co trzeba zrobić, by zostać najskuteczniejszym radnym?

J.Ż. Trzeba zasiadać w najlepszym klubie w Radzie Miejskiej. Czyli w klubie SŁUBICZANIE.pl.

Ale tak poważniej. Co to znaczy skuteczny? Skuteczna może być cała rada, czy burmistrz. Radny powinien jedynie pomagać.

Radny może być za to aktywny. A żeby być aktywnym trzeba po prostu żyć miastem, oddychać nim. Trzeba rozmawiać z mieszkańcami praktycznie każdego dnia, na ulicach miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie, na działce. Wszędzie. I wsłuchiwać się w ich problemy, starać się im pomóc. Trzeba obserwować co dzieje się w mieście na co dzień.

Ja żyję Słubicami. Przez te wszystkie lata starałem się służyć miastu i mieszkańcom, jak najlepiej potrafiłem. I dzisiaj mieszkańcy to doceniają. Jeszcze raz bardzo im za to dziękuję.

R.W. Jak mieszkańcy mogą się z Panem skontaktować?

J.Ż. Wspólnie z trzema paniami: Krystyną Kibą, Krystyną Baczyńską i Krystyną Skubisz tworzymy w Radzie Miejskiej swój klub: SŁUBICZANIE.pl. Mamy swoją stronę internetową i dzięki niej można się z nami kontaktować, czy to drogą elektroniczną, czy telefoniczną, można też odwiedzić siedzibę stowarzyszenia SŁUBICZANIE.pl. Warto w tym miejscu zauważyć, że współpracujemy także z pozostałymi radnymi.

Gorąco zachęcam więc wszystkich mieszkańców do kontaktu z nami. Każdym problemem każdego mieszkańca zajmiemy się, jak najlepiej potrafimy. Przecież o to właśnie chodzi w pracy radnego.

R.W. Serdecznie dziękuję za rozmowę.