Kolory Daltonisty 06/18

To ostatnie wydanie gazety przed wakacjami. Cieszę się tym bardziej, że mogę w nim poinformować o ogromnym sukcesie Marii Jaworskiej, dyrektor słubickiego liceum ogólnokształcącego. Rusza bowiem w końcu budowa sali gimnastycznej przy zespole szkół.
Pani dyrektor jest kobietą skromną, więc nie chce zbytnio mówić o swojej pracy, którą wykonała by doprowadzić tę inwestycję do realizacji. A mi w tym miejscu wypada pewne rzeczy powiedzieć zupełnie otwarcie.
Bo Maria Jaworska jest nie tylko szefową szkoły, ale także radną wojewódzką z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. I to właśnie skuteczna praca wewnątrz sejmiku zaowocowała tym, że samorząd wojewódzki przyznał powiatowi milionową dotację na budowę wspomnianej sali. Do tej pory uczniowie ćwiczyli w rozpadającej się byłej stajni, więc dziś jest się z czego cieszyć.
O rozpoczęciu inwestycji możecie przeczytać na stronie pierwszej, na trzeciej z kolei znajduje się moja krótka rozmowa z panią dyrektor.
Więc raz jeszcze: wielkie słowa uznania dla Marii Jaworskiej, za jej konsekwencję, upór i skuteczność. Ogromne słowa podziękowania także dla Grażyny Dereń, radnej sejmiku z naszego powiatu, oraz dla całego zarządu powiatu, bez którego decyzji inwestycja nie mogłaby ruszyć z miejsca.
Po wakacjach rozpocznie się zapewne pełną parą kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Dziś wiemy jedynie, że kandydatem na burmistrza Słubic jest dynamiczny Mariusz Dubacki, który na ostro zabrał się już do konsultowania programu wyborczego. Po raz pierwszy kandydat zdecydował się tworzyć program dla Słubic rozmawiając z mieszkańcami Słubic, co do tej pory nie było takie oczywiste.
Obok tego tekstu możecie przeczytać artykuł o Programie Rozwoju Gminy Słubice, który Mariusz Dubacki, za pomocą specjalnych internetowych ankiet, opracowuje razem z mieszkańcami.
Kto jeszcze stanie do walki o najważniejszy fotel w mieście? Tego nie wiem. Deklaracji nie złożył jeszcze Tomasz Ciszewicz, pomimo tego, że obiecał zrobić to w czerwcu. Zostało więc dosłownie parę dni, mam nadzieję, że burmistrz danego słowa dotrzyma. Choć obserwując dokładnie jego urzędowanie przez ostatnie osiem lat, mam w tym względzie poważne i uzasadnione wątpliwości. Taka moja opinia.
Dziś widać już dokładnie, że mieszkańcy miasta potrzebują zmiany, że gmachy na Akademickiej bezwzględnie wymagają przewietrzenia. Mówicie mi o tym bardzo często. Też uważam, że Słubice zasługują na więcej, że muszą być lepiej zarządzane. Też sądzę, że władzom miasta brakuje pokory i wrażliwości.
Mam nadzieję, że pod koniec roku będziemy mieli nowego burmistrza. Takiego, który będzie rozmawiał z mieszkańcami, pytał czego potrzebują i skutecznie realizował ich postulaty.
Bardzo tego Wam życzę.
Robert Włodek