SŁUBICE Program tworzą mieszkańcy

Dnia: 22-07-2018 | Autor : wdk | Kategoria : Region

Bardzo ważna jest obwodnica

Mariusz Dubacki już w marcu ogłosił, że będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza miasta. I od razu przeszedł do ofensywy – zaproponował wszystkim współpracę przy tworzeniu Programu Rozwoju Gminy

Kto wystartuje w wyborach samorządowych? Tego jeszcze nie wiadomo. Obecny burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz przed kamerami zapowiedział, że o swojej decyzji poinformuje do końca czerwca. Mamy koniec lipca i decyzji ciągle nie ma. – Dla mnie nie jest ważne to, kto będzie ubiegał się o fotel burmistrza. Mam swoją wizję rozwoju Słubic i miejscowości wchodzących w skład gminy. Będę konsekwentnie pracował – zapowiada Mariusz Dubacki. – Osiem lat rządów Tomasza Ciszewicza można różnie oceniać. Burmistrz pewne sprawy rozwiązał, ale popełnił też wiele kardynalnych błędów. Miasto potrzebuje nowej jakości zarządzania, kierunki rozwoju gminy powinny być ustalane z mieszkańcami, a niestety dziś tak nie jest. Dlatego nie będę oglądał się na konkurentów. Wolę pracować z ludźmi – dodaje przyszły kandydat na burmistrza.
Mariusz Dubacki zaproponował mieszkańcom udział w tworzeniu Programu Rozwoju Gminy Słubice. Stworzył specjalną ankietę, dzięki której każdy może powiedzieć, co powinno zmienić się w najbliższych latach. Do tej pory ankietę wypełniło niemal 600 osób. – Po ogłoszeniu terminu wyborów przedstawimy jej wyniki. Pewne wnioski są już jednak widoczne. Dla mieszkańców bardzo ważna jest obwodnica. Bo rozwiązuje dwie ważne sprawy. Gdyby powstała, zwiększyłaby bezpieczeństwo i rozwiązała problem korkujących się ulic – tłumaczy i przypomina słowa Marka Langera, szefa zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W obszernym wywiadzie chwalił on współpracę z władzami Kostrzyna i Krosna Odrzańskiego. O współpracy z Tomaszem Ciszewiczem mówił, że mogłaby być lepsza. – Kilkukrotnie zwracałem się do burmistrza Ciszewicza z prośbą o to, by gmina zgodziła się partycypować w kosztach przygotowania studium dla obwodnicy Słubic. Gdyby tak się stało bylibyśmy już zaawansowani w pracach. Rozmowy z jego strony nie zostały jednak podjęte – mówił Langer jeszcze w styczniu.
– Tu właśnie jest problem. Możemy skutecznie powalczyć o najważniejszą w mieście inwestycję. Trzeba tylko zacząć realnie współpracować z takimi instytucjami jak GDDKiA. A dziś tego brakuje. To musi się zmienić, bo tego oczekują mieszkańcy – kończy Mariusz Dubacki.
ROBERT WŁODEK