SŁUBICE Rusza budowa sali przy ogólniaku

Dnia: 24-06-2018 | Autor : wdk | Kategoria : Region

W końcu się udało!

O tę inwestycję dyrekcja liceum ogólnokształcącego zabiegała od lat. Dziś możemy powiedzieć, że sala przy szkole powstanie, bo za chwilę rusza przetarg na jej budowę

– Mamy już wszystkie niezbędne dokumenty, by rozpocząć cały proces. Przetarg będzie ogłoszony w ciągu następnych kilku dni – zapowiedział starosta słubicki Marcin Jabłoński, dziękując jednocześnie dyrektor Marii Jaworskiej oraz marszałek Elżbiecie Polak za wsparcie tej inwestycji.
Przypominamy: dzięki zabiegom Marii Jaworskiej, która jest nie tylko dyrektorem słubickiego Liceum Ogólnokształcącego, ale także wojewódzką radną Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zarząd województwa lubuskiego przyznał powiatowi słubickiemu 1 mln zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Licealnych. – Od lat marzyłam o tej chwili. Nasza szkoła, jako placówka herbertowska, od lat miała swojego ducha. Brakowało jej jednak ciała, w postaci odpowiedniej infrastruktury – mówiła M. Jaworska.
Obecna na uroczystości marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak tak tłumaczyła dofinansowanie inwestycji: – nie można mówić o zdrowym stylu życia, jeśli do jego uprawiania brak odpowiednich warunków. Poza tym nie ma lepszego wychowania, niż poprzez sport. Dlatego sala gimnastyczna była tej szkole potrzebna już dawno. – W pełni utożsamiam się z panią marszałek. Zespół Szkół Licealnych to placówka z tradycjami, jednak miała ona poważne’ braki infrastrukturalne. Do tego stopnia, że zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się… w byłej stajni. Na szczęście wkrótce to się zmieni – cieszył się starosta, który przypomniał, że z nowego obiektu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale także wszyscy mieszkańcy naszego powiatu.
Jak już wspominaliśmy, 1 mln zł na inwestycję przeznaczył sejmik województwa lubuskiego, reszta pochodzić będzie ze środków powiatu i, jeżeli się uda, z dotacji, o którą powiat zwrócił się do Ministerstwa Sportu i Turystyki.
– W marcu tego roku złożyliśmy wniosek do programu “Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – GRUPA I – zadania przyszkolne”. Trwa jego weryfikacja. Czekamy na wynik. Mam nadzieję pozytywny – mówi Maria Jaworska.
Na stronie trzeciej gazety znajduje się rozmowa z dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach (red.).