GÓRZYCA Atrakcyjny sposób na nudę

Dnia: 20-03-2018 | Autor : wdk | Kategoria : Górzyca

Mamy nową świetlicę

Świetlica „Kontrasty” działa od 18 stycznia, jej celem jest wyzwolenie społecznej energii mieszkańców. Ważne jest także zagospodarowanie wolnego czasu najmłodszym

Alternatywą dla siedzenia w domu przed komputerem, czy oglądania telewizji jest przyjemna, a zarazem edukacyjna forma uczestnictwa w świetlicy. Dzieci nie tylko mile spędzą tu czas, ale również będą miały możliwość zapoznania się z ciekawą literaturą, rozwinięcia zdolności manualnych, czy poznania tajników sztuki ceramicznej wzorowanej na miejscowym dziedzictwie kulturowym.
Zajęcia świetlicowe mają formę otwartą, praktycznie każde dziecko w wieku szkolnym będzie mogło skorzystać z oferty w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 13.00 do 18.00. Można tu odrobić lekcje, nauczyć się współpracy, spędzić czas w świetnym towarzystwie.
W ferie odbyło się tu spotkanie z uczniami Roberta Szablewskiego, podczas którego Oskar Jakóbczyk i Wiktor Dąbrowski zaprosili dzieci do świata wyobraźni, magii i iluzji. Jego uczestnicy mieli możliwość przeżycia czegoś niezwykłego i magicznego.
W planach są także działania zmierzające do integracji międzypokoleniowej. Zaplanowane są spotkania dzieci i młodzieży z Klubem Seniora i działającym w jego ramach zespołem śpiewaczym seniorów „Górzyczanie”.
ANITA ABRASOWICZ