SŁUBICE Za nami kolejny finał Szlachetnej Paczki

Dnia: 24-12-2017 | Autor : wdk | Kategoria : Region

Magiczny weekend z cudami

Szlachetna Paczka to coś więcej niż weekendowe obdarowywanie potrzebujących

To dopracowywany projekt łączący ludzi, po to aby znaleźć rodziny bohaterskie, takie, które o siebie walczą.

Słubicki Rejon Szlachetnej Paczki działa już drugi rok. W tegorocznej edycji zespół wolontariuszy pracował w składzie 6-osobowym. – W październiku i listopadzie docierały do nas zgłoszenia i informacje o potrzebujących wsparcia. Odwiedzaliśmy te osoby, a podczas spotkań staraliśmy się dowiedzieć czegoś więcej o każdej rodzinie – mówi Amelia Szołtun, koordynatorka akcji.
Później wolontariusze musieli podjąć trudną decyzję o tym, czy należy włączyć konkretną rodzinę do projektu. – Udało nam się odwiedzić łącznie 18 rodzin, spośród których osiem zostało ostatecznie włączonych do projektu. Każdą rodzinę z naszego rejonu odnalazł darczyńca. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze rodziny szybko znalazły swoich darczyńców, a paczki zostały przygotowane z niezwykłą starannością, ogromem włożonego serca – dodaje koordynatorka.
Łączna wartość paczek przygotowanych przez darczyńców w rejonie słubickim to niemal 22 tys. zł! Warto podkreślić, że paczki nie są przypadkowe. Są odpowiedzią na potrzeby zgłoszone przez konkretne osoby. Większość rodzin włączonych w tym roku do projektu, to osoby zmagające się z problemem poważnej niepełnosprawności osoby bliskiej, wymagającej stałej opieki.
Słubicka koordynatorka dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną Szlachetną Paczkę. – Dziękuję przede wszystkim darczyńcom, wśród których byli m. in. Koło Łowieckie Bór ze Słubic, grupa nauczycieli i młodzieży z klasy psychologiczno-pedagogicznej z Rzepina, Rada Samorządu Studentów Collegium Polonicum wraz ze Studencką Poradnią Prawa oraz osoby prywatne. Podziękowania również dla dyrektor Marii Jaworskiej za udostępnienie pomieszczeń w Zespole Szkół Licealnych. Dziękuję Kasprowi Jędrzychowskiemu, który kolejny raz pomógł zorganizować nam transport paczek do rodzin, Sebastianowi Konopko oraz dyrektor Małgorzacie Tomali, którzy kolejny rok z rzędu zorganizowali na terenie przedszkola Pinokio zbiórkę trwałej żywności i środków chemicznych dla Szlachetnej Paczki. Dziękuję też lokalnym mediom, które nagłośniły projekt. Jako lider rejonu chciałabym również podziękować moim wolontariuszom, którzy spisali się na medal i bez których sama niewiele mogłabym zrobić – podsumowuje A. Szołtun (red.).