SŁUBICE Prezes PUK zrezygnował ze stanowiska

Dnia: 01-09-2017 | Autor : wdk | Kategoria : Region

Będą zmiany w gminnych spółkach

No i stało się. Ireneusz Woźniak wydał oświadczenie

Oświadczenie, w którym poinformował o rezygnacji ze stanowiska prezesa zarządu PUK, według naszych informacji nowym szefem spółki będzie Artur Smoleński, dotychczasowy prezes spółdzielni mieszkaniowej.
O sprawie pisaliśmy wielokrotnie. Pytaliśmy publicznie burmistrza o nadzór nad gminnymi spółkami.
19 maja przedstawione zostały faktury, które powiązana z Ireneuszem Woźniakiem spółka IRMAN wystawiła PUK-owi za sprzedaż dwóch samochodów (na łączną kwotę 56,5 tys. brutto).
Wychodziło na to, że PUK, którego szefem jest Ireneusz Woźniak, kupuje samochody od firmy IRMAN, z którą przez wiele lat ten sam Ireneusz Woźniak był bardzo mocno związany. Okazało się nawet, że w oświadczeniu majątkowym prezes Woźniak napisał, że jest udziałowcem firmy IRMAN.
Po tej publikacji część radnych skierowała do burmistrza wniosek o „natychmiastową dymisję Pana Ireneusza Woźniaka z funkcji Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych”, zarzucając mu nie tylko „rażące naruszenie” dwóch ustaw, ale także „przedsięwzięcia odległe od podstawowych zasad etycznych”.
Co na to burmistrz Ciszewicz? W jego imieniu głos zabrała rzeczniczka prasowa urzędu: – Sprawę dokładnie zbada zewnętrzna firma audytorska. Jeśli w tym konkretnym przypadku zostanie stwierdzone naruszenie przepisów prawa, prezes zostanie odwołany – zapewniała Beata Bielecka.
Na konkluzje audytu w spółce nie czekał sam Woźniak. „Oba te zarzuty nie mają żadnego uzasadnienia w przepisach. (…) Pomimo, że nie złamałem prawa zdecydowałem się złożyć wypowiedzenie” – napisał w specjalnym oświadczeniu.
Otwarte pozostaje pytanie, czy z audytu dowiemy się szczegółów kupa/sprzedaży wspomnianych aut, tzn. tego, czy powiązana z Ireneuszem Woźniakiem spółka IRMAN nie sprzedała PUK-owi aut za cenę wyższą, niż sama zapłaciła przy ich zakupie? Warto więc poczekać na konkluzje kontroli w spółce.
Wiadomo już także, kto zastąpi byłego prezesa na czele spółki, w której większościowym udziałowcem jest gmina Słubice. Nowym szefem na zostać Artur Smoleński, który od dziesięciu lat kieruje słubicką spółdzielnią mieszkaniową.
ROBERT WŁODEK